En tæt veninde og hendes lille bitte baby skal da ha' gaver. Det blev til skildpadden Anton og et par bukser (og en alfehue, som jeg godt nok ikke lige blev færdig med...).
Når jeg ser den hånd, så gad jeg godt ha en baby mere... Og hvis jeg skulle, så måtte du altså gerne komme på barselsvisit her! Men det skal jeg så ikke!
Og super heldige mig, fordi du løb igennem hele pakhuset i fredags. Jeg havde glemt at tage mine varer med mig, da jeg gik fra standen med min barnevogn. Havde godt nok være øv at komme hjem uden de skønne ting. Så stor tak.
Min store datter blev rigtig glad for den ene kreapakke, så hun skal snart igang med at lave pung og pandebånd.
Åh, jeg er slet ikke overskudsagtig pt... Gaverne er fra inden weekenden! Men tak for søde ord:) Mamma-Krea, det var den anden Anne, der fandt din pose og løb efter dig! Du var ellers ikke den eneste, der glemte posen - jeg måtte også lige efter en kunde;)
Fie og Mia - mønsteret er en blanding af Meedom og Ottobre, så det er et jeg selv har nørklet rundt med. Ribben til mave og fødder er hentet fra Ottobre-bukserne. Jeg mener, at Mie fra Pralerier linker til en oversigt over forskellige mål til ribkanter, så det kan være, at du kan bruge det:)
Hej Mia, det var mærkeligt, det havde jeg ellers svaret på! Men det var måske, da blogger drillede. Jeg har selv lavet mønsteret ud fra en blanding af Meedoms børnetøj 0-3 år og et gammelt Ottobre-blad. Også god weekend til dig:)
Lækre gaver :-) Sikke et overskud at have efter en begivenhedsrig weekend...
SvarSletNår jeg ser den hånd, så gad jeg godt ha en baby mere... Og hvis jeg skulle, så måtte du altså gerne komme på barselsvisit her!
SvarSletMen det skal jeg så ikke!
Skønne skønne gaver!
Overskuds-Anne er du hermed døbt. Skønne gaver og heldig veninde + baby:)
SvarSletSå heldig venninnen din er da:) Hjemmelagede gaver er de beste å få og å gi bort:)
SvarSletHa en fin formiddag
Nårh en lille mus! (hvad blev der af min baby???) lækre sager:) hun er en heldig veninde:)
SvarSletSikke nogle fine bukser! Er det eget design, eller et bestemt mønster du bruger?
SvarSletSikke dejlige lækkerier!!
SvarSletIkke dårligt at være din veninde med sådanne gaver;)
Knus
Super heldig veninde....
SvarSletOg super heldige mig, fordi du løb igennem hele pakhuset i fredags. Jeg havde glemt at tage mine varer med mig, da jeg gik fra standen med min barnevogn. Havde godt nok være øv at komme hjem uden de skønne ting. Så stor tak.
Min store datter blev rigtig glad for den ene kreapakke, så hun skal snart igang med at lave pung og pandebånd.
Åh, jeg er slet ikke overskudsagtig pt... Gaverne er fra inden weekenden! Men tak for søde ord:)
SvarSletMamma-Krea, det var den anden Anne, der fandt din pose og løb efter dig! Du var ellers ikke den eneste, der glemte posen - jeg måtte også lige efter en kunde;)
Hej Anne:)
SvarSletMå jeg hører dig af hvor du får målene til ribben omkring maven og ved fødderne ?! :)
Mia
prøve!!
SvarSletFie og Mia - mønsteret er en blanding af Meedom og Ottobre, så det er et jeg selv har nørklet rundt med. Ribben til mave og fødder er hentet fra Ottobre-bukserne. Jeg mener, at Mie fra Pralerier linker til en oversigt over forskellige mål til ribkanter, så det kan være, at du kan bruge det:)
SvarSletHun er en heldig en at have så kreativ og sød en veninde som dig.
SvarSletHej igen ! :)
SvarSletVil li' hører dig, mønsteret til den fantastiske buks - er det fra en bestemt bog eller ?! :)
Er nemlig på jagt efter et mønster til sådan nogle:)
God weekend til dig:)
Mia
Hej Mia, det var mærkeligt, det havde jeg ellers svaret på! Men det var måske, da blogger drillede. Jeg har selv lavet mønsteret ud fra en blanding af Meedoms børnetøj 0-3 år og et gammelt Ottobre-blad.
SvarSletOgså god weekend til dig:)