Jeg syede vanter med flæser i går, mens solen bragede ind af vinduerne. Temmelig dumt, men nu var de ligesom klippet og lå parat ved symaskinen. Jeg synes ellers, at de er blevet vældig fine og nærmest lidt skulpturelle (og måske også en anelse to much!), men de er både vand- og vindtætte og enormt varme, og så kan man lave sjove dyrelignende figurer med dem.
Så fik du lavet dem!! Synes de er blevet ret så fede og skulpturelle som du siger.
SvarSletGod bonus med sjove skyggedyr ;)
KH
Ja, de blev godt nok også syet sammen temmelig hurtigt, fordi solen begyndte at skinne - så nu må det godt blive koldt bare lige et par dage;)
SletDe er rigtig fine! Og så ligner sillouetten lidt en brontosaur (hedder de ikke det, de der dinoer med de store kraver?).
SvarSletJa eller en Netto-hund!
SletFlot, flot, flot!
SvarSletTak:)
Slethe he hvor er de søde og ret sjove :D
SvarSletJeg synes de er megacool... Kunne da personligt godt tænke mig sådan et par til næste vinter *hint hint* - Ville da gøre gåturene med barnevognen det sjovere!
SvarSletFnis, det er da en seriøs flæse! De ser dejligt lune ud og det mønster bør jeg da næsten prøve kræfter med næste vinter nu hvor jeg har gået med en hullet (yndlings)skindvante hele vinteren. :D
SvarSletHvor er de skønne Anne:)
SvarSletHvor er de fine...
SvarSletDe ser helt eventyr-like ud!!! Lækkert!
Kæft hvor er de fine! Så sejt!
SvarSletJeg syntes de er blevet rigtig flotte og anderledes!
SvarSletJeg er helt vild med dem, de er SÅ fine!
SvarSlethaha, de er både fyldt med humor & pige-pænhed! en utrolig god kombination i luffe-form.
SvarSletJeg synes slet ikke de er for meget, slet ikke på det første billede ihvertfald ;) nej jeg synes faktisk de er ret så fine
SvarSletJeg synes, de er meget smukke, og slet ikke too much :)
SvarSletJa de er da ret fjollede, skøre og rigtig skønne de der flæsevanter.
SvarSletI det hele taget laver du bare rigtig mange fine ting
Stine:)
Meget fine og lidt divaagtige. Cool cool.
SvarSletDe er da så fine og sjove :D
SvarSlet